Podporujú ma:

Eva Pavlíková, herečka

Som rada, že sa primátorskej funkcie ujal mladý, morálne aj charakterovo čistý človek. Ide mu o blaho obyvateľov, nie o biznis záujmových skupín. 

Oceňujem zrušenie herní. V susedstve máme Dom služieb, kde sú dnes namiesto herne potraviny, čo je skvelá služba občanom. Viem, že zrušenie hazardu sprevádzali vyhrážky a Marekovi Hattasovi slúži ku cti, že na to našiel odvahu.

Páči sa mi odstraňovanie vizuálneho smogu. Množstvo bilbordov špatilo Nitru a to sa zásadne zlepšilo. Oceňujem obnovu parku na Sihoti a Brezového hája, ako aj výsadbu stromov. Keďže pôsobím v kultúre, musím spomenúť opravu kina Palace.

Marekovi Hattasovi dám hlas aj v týchto voľbách. Dám mu čas na pokračovanie v začatých projektoch.

 


Dagmar Babčanová, bývalá veľvyslankyňa Slovenskej republiky vo Vatikáne

Pôsobenie súčasného primátora hodnotím kladne. Je za ním kus práce, ktorú mnohí obyvatelia Nitry hodnotia veľmi pozitívne.

Zlepšenie vidieť v rôznych, možno aj špecifických oblastiach. Životné prostredie a úprava pešej zóny, ako aj čistota mesta je v dobrom stave. Správnym krokom je riešenie otázky hazardu, ktorá patrí k hlavným hodnotovým zlepšeniam v sociálnej oblasti mesta Nitra. Vedenie mesta bez korupčných škandálov je dobrým znakom spravovania vecí verejných.

Z môjho osobného hľadiska ako príslušníka staršej generácie a členky Konfederácie politických väzňov si viem predstaviť nový a dôstojný monument k úcte všetkých, ktorí trpeli vo väzeniach počas komunistického režimu. Z praktických dôvodov by sme uvítali aj riešenie križovatky na Cabajskej ceste.

Myslím si, že Nitra nepotrebuje nového primátora, lebo ho má. Čo však potrebuje, je

pokojné pracovné prostredie a dostatok času na realizáciu všetkých dobrých zámerov

aj v ďalšom volebnom období.


Martin Nahálka, herec

Mareka som pred štyrmi rokmi volil a nesklamal som sa.

Je to človek, ktorý sa zaujíma o ľudí a o mesto. Nemá žiadne maniere a, aj keď nie je neomylný, svoju prácu si robí poctivo. Zlepšil sa prístup mesta k životnému prostrediu, separovaniu a prírode. Popracovať treba na pešej zóne. Chápem, bolo to aj covidom, ale čítal som, že na zlepšení pešej zóny sa pracuje, tak asi si stačí už len počkať. Pevne verím, že Marek bude mať príležitosť ukázať ľuďom ďalšie výsledky.


Štefan “Itcho” Pčelár, spevák

Mareka vnímam pozitívne, a bol by som rád, keby pokračoval aj nasledujúce obdobie

Jednoznačne sa zlepšila komunikácia smerom od mesta k ľuďom. Je jasne vidieť, na čom sa robí, čo sa podarilo dokončiť. Vnímam, že sa viac pracuje v oblasti kultúry, mesto sa postupne modernizuje a veci sa robia transparentne. Vadí mi však situácia na cestách, cesty samotné a doprava ma vie veľakrát vytočiť. Verím, že sa to do budúcna dorieši.

Uprednostňujem konzistentnosť, preto si želám, aby to súčasnému vedeniu vydržalo ďalšie štyri roky, nech sa podarí splniť všetko, čo sľúbili.

 
Marek Hattas - Tím Kraj Nitra